« Tilbage til oversigten over alle licitationer


180/2025
614963-2025 - Resultater
Danmark – Rengøring – EU-Udbud af rengøring af kommunale ejendomme
OJ S 180/2025 19/09/2025
Bekendtgørelse om indgåede kontrakter eller koncessionstildeling – standardordningen
Tjenesteydelser
1. Køber
1.1.
Køber
Officielt navnEgedal Kommune
E-mailudbud@egekom.dk
Køberens retlige statusLokal myndighed
Den ordregivende myndigheds aktivitetGenerelle offentlige tjenesteydelser
1.1.
Køber
Officielt navnØlstykke almennyttige Boligselskab
E-mailudbud@egekom.dk
Køberens retlige statusOffentligretligt organ, der styres af en lokal myndighed
Den ordregivende myndigheds aktivitetBoliger og offentlige faciliteter
1.1.
Køber
Officielt navnEjerforening Hyrdevænget
E-mailudbud@egekom.dk
Køberens retlige statusOffentligretligt organ, der styres af en lokal myndighed
Den ordregivende myndigheds aktivitetBoliger og offentlige faciliteter
1.1.
Køber
Officielt navnEjerforening Egeparken
E-mailudbud@egekom.dk
Køberens retlige statusOffentligretligt organ, der styres af en lokal myndighed
Den ordregivende myndigheds aktivitetBoliger og offentlige faciliteter
2. Procedure
2.1.
Procedure
TitelEU-Udbud af rengøring af kommunale ejendomme
BeskrivelseEgedal Kommune udbyder almindelig rengøring af kommunale ejendomme omfattende følgende 7 lokationer - i alt ca. 29. 416 m2: Egedal Rådhus, Egedal Sundhedscenter, Plejehjemmet Egeparken, Plejehjemmet Hyrdevænget, Bækkegårdsskolen, Bækkegårdsskolens SFO, Døgnboliger og Ølstykke Tandklink.Udbuddet sker i samarbejde mellem Egedal Kommune og tre andre ordregivere, da en del af arealerne tilhører de tre ordregivere. Den vindende Tilbudsgiver skal indgå 4 særskilte kontrakter med hver Ordregiver som selvstændig kontraktpart.Der er tale om almindelig programmeret rengøring. Opgaven omfatter tillige mulighed for én årlig hovedrengøring pr. lokation og tilkøb af ekstra rengøring som option. Vinduespolering er ikke en del af opgaven.Adresser på lokationerne fremgår af tilbudslisten.
Identifikator for proceduren6169fab9-702a-4845-9a71-b621d3b8b7cc
Tidligere bekendtgørelse4122de18-3962-4ffb-8e18-e74e2c9ffb02-01
Intern ID25/6722
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Hovedpunkterne i procedurenUdbuddet gennemføres som et offentligt udbud i henhold til udbudslovens afsnit II (lov nr. 1564 af 15. december 2015 med senere ændringer).
2.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 90910000 Rengøring
Supplerende klassifikation (cpv): 90911100 Rengøring af lokaler, 90919000 Rengøring af kontorer, skoler og kontorudstyr, 90919200 Rengøring af kontorer, 90919300 Rengøring af skoler
2.1.2.
Udførelsessted
PostadresseDronning Dagmars Vej 200  
ByØlstykke
Postnummer3650
Landsdel (NUTS)Nordsjælland (DK013)
LandDanmark
2.1.4.
Generelle oplysninger
Indkaldelse af tilbud er afsluttet
Yderligere oplysningerPå grund af økonomiske hensyn bliver kontrakten ikke opdelt i særskilte delaftaler.
Retsgrundlag
Direktiv 2014/24/EU
5. Delkontrakt
5.1.
DelkontraktLOT-0000
TitelEU-Udbud af rengøring af kommunale ejendomme
BeskrivelseEgedal Kommune udbyder almindelig rengøring af kommunale ejendomme omfattende følgende 7 lokationer - i alt ca. 29. 416 m2: Egedal Rådhus, Egedal Sundhedscenter, Plejehjemmet Egeparken, Plejehjemmet Hyrdevænget, Bækkegårdsskolen, Bækkegårdsskolens SFO, Døgnboliger og Ølstykke Tandklink.Udbuddet sker i samarbejde mellem Egedal Kommune og tre andre ordregivere, da en del af arealerne tilhører de tre ordregivere. Den vindende Tilbudsgiver skal indgå 4 særskilte kontrakter med hver Ordregiver som selvstændig kontraktpart.Der er tale om almindelig programmeret rengøring. Opgaven omfatter tillige mulighed for én årlig hovedrengøring pr. lokation og tilkøb af ekstra rengøring som option. Vinduespolering er ikke en del af opgaven.Adresser på lokationerne fremgår af tilbudslisten.
Intern ID25/6722
5.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 90910000 Rengøring
Supplerende klassifikation (cpv): 90911100 Rengøring af lokaler, 90919000 Rengøring af kontorer, skoler og kontorudstyr, 90919200 Rengøring af kontorer, 90919300 Rengøring af skoler
5.1.2.
Udførelsessted
PostadresseDronning Dagmars Vej 200  
ByØlstykke
Postnummer3650
Landsdel (NUTS)Nordsjælland (DK013)
LandDanmark
5.1.6.
Generelle oplysninger
Indkøbsprojekt, der ikke finansieres med EU-midler
Udbuddet er omfattet af aftalen om offentlige udbud (GPA)ja
5.1.10.
Tildelingskriterier
Kriterium
TypePris
NavnPris
BeskrivelseTilbudsgiver konkurrer på de tilbudte enhedspriser. Der henvises til udbudsbetingelser.
Kategori for tildelingskriteriet vægtVægtning (procentdel, præcis)
Tildelingskriterium talværdi45,00
Kriterium
TypeKvalitet
NavnLedelse, metodevalg og kvalitetssikring
BeskrivelseTilbudsgiver skal lave en prosabesvarelse for alle tre delkriterier og vedlægge denne tilbuddet. Der henvises til udbudsbetingelser.
Kategori for tildelingskriteriet vægtVægtning (procentdel, præcis)
Tildelingskriterium talværdi40,00
Kriterium
TypeKvalitet
NavnKvadratmeterydelse.
BeskrivelseKvadratmeterydelse angiver det antal kvadratmeter, som skal rengøres pr. time, uanset hvor mange medarbejdere, der er involveret i opgaven. Der henvises til udbudsbetingelser.
Kategori for tildelingskriteriet vægtVægtning (procentdel, præcis)
Tildelingskriterium talværdi15,00
5.1.15.
Teknikker
Rammeaftale
Ingen rammeaftale
Oplysninger om det dynamiske indkøbssystem
Intet dynamisk indkøbssystem
Elektronisk auktionnej
5.1.16.
Yderligere oplysninger, mægling og gennemgang
Organisation med ansvar for klagerKlagenævnet for Udbud - Nævnenes Hus
Oplysninger om klagefrister: I henhold til LBK nr. 593 af 2.6.2016 om Klagenævnet for Udbud med senere ændringer, gælder følgende frister for indgivelse af klage: Klage over udbud eller beslutninger omfattet af udbudslovens afsnit II, som ikke er omfattet af lovens stk. 1, skal, jf. lovens § 7, stk. 2, være indgivet til Klagenævnet for Udbud inden: 45 kalenderdage efter at ordregiveren har offentliggjort en bekendtgørelse i Den Europæiske Unions Tidende om, at ordregiveren har indgået en kontrakt. Fristen regnes fra dagen efter den dag, hvor bekendtgørelsen er blevet offentliggjort; 30 kalenderdage regnet fra dagen efter den dag, hvor ordregiveren har underrettet de berørte tilbudsgivere om, at en kontrakt baseret på en rammeaftale med genåbning af konkurrencen eller et dynamisk indkøbssystem er indgået, hvis underretningen har angivet en begrundelse for beslutningen; 6 måneder efter at ordregiveren har indgået en rammeaftale regnet fra dagen efter den dag, hvor ordregiveren har underrettet de berørte ansøgere og tilbudsgivere, jf. § 2, stk. 2, eller udbudslovens § 171, stk. 4; 20 kalenderdage regnet fra dagen efter at ordregiveren har meddelt sin beslutning, jf. udbudslovens § 185, stk. 2, 2. pkt. Har en ordregiver fulgt proceduren i lovens § 4, for at sikre, at en kontrakt ikke erklæres for uden virkning, jf. lovens § 7, stk. 3, skal en klage over, at ordregiveren i strid med udbudsdirektivet har indgået en kontrakt uden forudgående offentliggørelse af en udbudsbekendtgørelse i Den Europæiske Unions Tidende, være indgivet til Klagenævnet for Udbud inden 30 kalenderdage regnet fra dagen efter den dag, hvor ordregiveren har offentliggjort en bekendtgørelse i Den Europæiske Unions Tidende om, at ordregiveren har indgået en kontrakt, forudsat at bekendtgørelsen indeholder begrundelsen for ordregiverens beslutning om at tildele kontrakten uden forudgående offentliggørelse af en udbudsbekendtgørelse i Den Europæiske Unions Tidende. Senest samtidig med at en klage indgives til Klagenævnet for Udbud, skal klageren, jf. lovens § 6, stk. 4, skriftligt underrette ordregiveren om, at klage indgives til Klagenævnet for Udbud, og om, hvorvidt klagen er indgivet i standstill-perioden, jf. § 3, stk. 1 eller 2, eller i den periode på 10 kalenderdage, som er fastsat i § 4, stk. 1, nr. 2. I tilfælde, hvor klagen ikke er indgivet i de nævnte perioder, skal klageren tillige angive, hvorvidt der begæres opsættende virkning, jf. lovens § 12, stk. 1.
Organisation, der leverer yderligere oplysninger om klageprocedurerneKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
Organisation, hvis budget anvendes til at betale for kontraktenEgedal Kommune, Ejerforening Egeparken, Ejerforening Hyrdevænget, Ølstykke almennyttige Boligselskab
Organisation, der udfører betalingenEgedal Kommune, Ejerforening Egeparken, Ejerforening Hyrdevænget, Ølstykke almennyttige Boligselskab
Organisation, der underskriver kontraktenEgedal Kommune, Ejerforening Egeparken, Ejerforening Hyrdevænget, Ølstykke almennyttige Boligselskab
6. Resultater
Værdien af alle kontrakter tildelt i denne bekendtgørelse5 500 000,00 DKK
6.1.
Resultat delkontrakt-IDLOT-0000
Status for udvælgelse af vinderDer er udvalgt mindst én vinder.
6.1.2.
Oplysninger om vinderne
Vinder
Ledende organisation hos tilbudsgiverenKN Rengøring I/S
Officielt navnKN Rengøring
Tilbud
Tilbud – IdentifikatorKontrakt om rengøring
ID for delkontrakt eller gruppe af delkontrakterLOT-0000
Værdien af tilbuddet5 500 000,00 DKK
Tilbuddet er et alternativt tilbudnej
UnderentrepriseNej
Kontraktoplysninger
Identifikator for kontraktenKontrakt om rengøring
TitelKontrakt om rengøring af kommunal ejendomme m.v.
Datoen for udvælgelsen af det vindende tilbud26/08/2025
Dato for indgåelse af kontrakten08/09/2025
Oplysninger om EU-midler
Organisation, der underskriver kontraktenEgedal Kommune, Ejerforening Egeparken, Ejerforening Hyrdevænget, Ølstykke almennyttige Boligselskab
6.1.4.
Statistiske oplysninger
Modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse
Type modtagne indgivelserTilbud
Antal modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse9
Udvalg af tilbud
Værdien af det antagelige tilbud med den laveste værdi5 636 900,00 DKK
Værdien af det antagelige tilbud med den højeste værdi8 047 668,00 DKK
8. Organisationer
8.1.
ORG-0001
Officielt navnEgedal Kommune
Registreringsnummer29188386
PostadresseDronning Dagmars Vej 200
ByØlstykke
Postnummer3650
Landsdel (NUTS)Nordsjælland (DK013)
LandDanmark
EnhedJura & Udbud
E-mailudbud@egekom.dk
Telefon7259 6000
Internetadressehttp://www.egedalkommune.dk
Denne organisations roller
Køber
Gruppeleder
Organisation, der underskriver kontrakten
Organisation, hvis budget anvendes til at betale for kontrakten
Organisation, der udfører betalingen
8.1.
ORG-0002
Officielt navnKlagenævnet for Udbud - Nævnenes Hus
Registreringsnummer37795526
PostadresseToldboden 2
ByViborg
Postnummer8800
Landsdel (NUTS)Vestjylland (DK041)
LandDanmark
Telefon+45 72405600
Fax+45 33307799
Internetadressehttp://www.naevneneshus.dk
Denne organisations roller
Organisation med ansvar for klager
8.1.
ORG-0003
Officielt navnKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
Registreringsnummer10294819
PostadresseCarl Jacobsens Vej 35
ByValby
Postnummer2500
Landsdel (NUTS)Byen København (DK011)
LandDanmark
E-mailkfst@kfst.dk
Telefon+45 41715000
Fax+45 41715100
Internetadressehttp://www.kfst.dk
Denne organisations roller
Organisation, der leverer yderligere oplysninger om klageprocedurerne
8.1.
ORG-0004
Officielt navnØlstykke almennyttige Boligselskab
Registreringsnummer26385962
AfdelingAfdelingen Egeparken og Hyrdevænget
PostadresseFinsensvej 33
ByFrederiksberg
Postnummer2000
Landsdel (NUTS)Nordsjælland (DK013)
LandDanmark
E-mailudbud@egekom.dk
Telefon7259 6000
Denne organisations roller
Køber
Organisation, der underskriver kontrakten
Organisation, hvis budget anvendes til at betale for kontrakten
Organisation, der udfører betalingen
8.1.
ORG-0005
Officielt navnEjerforening Hyrdevænget
Registreringsnummer43673122
PostadresseFinsensvej 33
ByFrederiksberg
Postnummer2000
Landsdel (NUTS)Nordsjælland (DK013)
LandDanmark
E-mailudbud@egekom.dk
Telefon7259 6000
Denne organisations roller
Køber
Organisation, der underskriver kontrakten
Organisation, hvis budget anvendes til at betale for kontrakten
Organisation, der udfører betalingen
8.1.
ORG-0006
Officielt navnEjerforening Egeparken
Registreringsnummer38215892
PostadresseFinsensvej 33
ByFrederiksberg
Postnummer2000
Landsdel (NUTS)Nordsjælland (DK013)
LandDanmark
E-mailudbud@egekom.dk
Telefon7259 6000
Denne organisations roller
Køber
Organisation, der underskriver kontrakten
Organisation, hvis budget anvendes til at betale for kontrakten
Organisation, der udfører betalingen
8.1.
ORG-0007
Officielt navnKN Rengøring I/S
Den økonomiske operatørs størrelseStor virksomhed
Registreringsnummer33003242
PostadresseImmerkær 50
ByHvidovre
Postnummer2650
Landsdel (NUTS)Københavns omegn (DK012)
LandDanmark
EnhedKN Rengøring I/S
Denne organisations roller
Tilbudsgiver
Ledende organisation hos tilbudsgiveren
Reel ejer
Vinder af disse delkontrakterLOT-0000
8.1.
ORG-0008
Officielt navnKN Rengøring
Den økonomiske operatørs størrelseStor virksomhed
Registreringsnummer19732584
PostadresseKlokkestøbervej 7
ByPandrup
Postnummer9490
Landsdel (NUTS)Nordjylland (DK050)
LandDanmark
EnhedKN Rengøring
E-mailhn@knren.dk
Telefon98245401
Fax98770419
Denne organisations roller
Tilbudsgiver
Vinder af disse delkontrakterLOT-0000
8.1.
ORG-0009
Officielt navnMercell Holding ASA
Registreringsnummer980921565
PostadresseAskekroken 11
ByOslo
Postnummer0277
Landsdel (NUTS)Oslo (NO081)
LandNorge
EnhedeSender
Telefon+47 21018800
Fax+47 21018801
Internetadressehttp://mercell.com/
Denne organisations roller
TED eSender
Oplysninger om bekendtgørelsen
Bekendtgørelsens ID8774d051-731f-4462-bc0f-1cee0c12ea97  -  01
FormulartypeResultater
BekendtgørelsestypeBekendtgørelse om indgåede kontrakter eller koncessionstildeling – standardordningen
Bekendtgørelsesundertype29
Afsendelsesdato for bekendtgørelsen17/09/2025 10:40:33 (UTC+00:00) vesteuropæisk tid, GMT
Dato for afsendelse af bekendtgørelsen (eSender)17/09/2025 13:51:44 (UTC+00:00) vesteuropæisk tid, GMT
Bekendtgørelsens officielle sprogdansk
Bekendtgørelsesnummer614963-2025
EUT-S-nummer180/2025
Offentliggørelsesdato19/09/2025

« Tilbage til oversigten over alle licitationer