Grå gummimøbler mænger sig i badet
Baderumsmøblerne i designserien Dansani Zaro har fået ny front i grå gummilak
Der er skruet op for de eksklusive effekter i Dansanis badnyhed i grå gummilak. Den matte overflade har en varm, dyb glød og med usynlige greb, der diskret skjuler sig i møbeldesignet, samler støv og fnug sig ikke i kanterne.Alle moduler i Zaro-serien har strømlinede facader med lange, lige linjer. Det lineære udtryk og den matte gummioverflade udfordrer seriens hvide porcelænsvaske, der lyser op og får en helt særlig skinnende effekt.
Vælg for eksempel den tynde, heldækkende vask Kantate, der strækker sig ud til siderne og supplerer møblernes lette design i den enkle indretning. Eller lad den kraftige Menuet-vask med kubistiske former vække opsigt i det karakterfulde badeværelse.
Foruden nye vaske og fronter giver Zaro også mulighed for at supplere stilen med nye spejle. De har energibesparende LED-belysning, der giver en flot og elegant lyseffekt til spejlet.
- mir