Mangler du en ny terrassedør til renoveringen? Så læs med her
ANNONCE: Hvad end man bor i et gammelt hus, eller man blot er træt af, hvordan huset er indrettet på, er der mange, der vælger at renovere.
ANNONCE: Hvad end man bor i et gammelt hus, eller man blot er træt af, hvordan huset er indrettet på, er der mange, der vælger at renovere.
Tømrerlærling Mads Bøgelund Larsen en af regionsmestrene, der er udtaget til finalen ved DM i Skills - danmarksmesterskabet for håndværkere.
Rasmus Lunden er netop blevet kåret til regionens bedste flisemurer. Rasmus er 19 år og i lære hos murermester Glerup 2011 ApS, Aarhus
Clayton Power går på markedet med nye lithium-ion batterier der kan forbindes til en pakke på 2000 Ah
Brøndby inviterer til leg ræs og frisk luft på ny cykelbane
Leica lancerer nyt måleudstyr, der gør arbejdsdagen på byggepladsen lettere og mere effektiv
Vinduesproducenten Rationel tester sine vinduer mod styrtregn og storm, men hvad med dit hus?
Bosch opgraderer schweizerkniven, og lancerer nu to nye multiværktøjer med ekstra saft og kraft
Junckers går på markedet med ny olie, der skal lede tankerne mod drivtømmer, der er skyllet op på stranden, vejrbidt og fyldt med historier
Nordjysk entreprenør har haft den store pung fremme med indkøb af ni rendegravere alene i år
Schneider Electric har sparet 248.000 kWh timer på eget forbrug og fredag blev de hædret som vinder af Carbon 20 award'en
Middelfart firma står for brandsikring af Musikkens Hus i Nordjylland
Kræftens Bekæmpelse og Realdania bygger ny kræftrådgivning og mødested for fynske kræftpatienter
Tur til Samsø har givet borgere og politikere i Middelfart Kommune mod på at skabe eget energieventyr
Ny akutafdeling ved Slagelse Sygehus til 300 millioner kroner er godt i gang og ventes færdig om cirka et år