« Tilbage til oversigten over alle licitationer


219/2024
684504-2024 - Planlægning
Danmark – Affaldsforbrænding – Udbud af forbrændingsegnet affald
OJ S 219/2024 11/11/2024
Forhåndsmeddelelse eller vejledende periodisk bekendtgørelse, der kun er anvendt til informationsformål
Tjenesteydelser
1. Køber
1.1.
Køber
Officielt navnAC Birk - AFLD I/S
E-maillama@acbirk.dk
Køberens retlige statusOffentligretligt organ
Den ordregivende myndigheds aktivitetMiljøbeskyttelse
2. Procedure
2.1.
Procedure
TitelUdbud af forbrændingsegnet affald
BeskrivelseMed denne meddelelse ønsker AFLD at få afdækket markedet for forbrændingsegnet. Ved interessetilkendegivelse indbydes de interesserede aktører til en markedsdialog forud for et udbud af forbrændingsegnet affald.Se i øvrigt vedhæftede beskrivelse af markedsscreeningen for yderligere oplysninger
Intern ID24110002
2.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 90513300 Affaldsforbrænding
Supplerende klassifikation (cpv): 90500000 Tjenesteydelser i forbindelse med affald, 90513100 Bortskaffelse af husholdningsaffald
2.1.2.
Udførelsessted
LandDanmark
Hvor som helst i det pågældende land
2.1.4.
Generelle oplysninger
Retsgrundlag
Direktiv 2014/24/EU
3. Del
3.1.
Teknisk ID for delenPAR-0000
TitelUdbud af forbrændingsegnet affald
BeskrivelseMed denne meddelelse ønsker AFLD at få afdækket markedet for forbrændingsegnet. Ved interessetilkendegivelse indbydes de interesserede aktører til en markedsdialog forud for et udbud af forbrændingsegnet affald.Se i øvrigt vedhæftede beskrivelse af markedsscreeningen for yderligere oplysninger
Intern ID24110002
3.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 90513300 Affaldsforbrænding
Supplerende klassifikation (cpv): 90500000 Tjenesteydelser i forbindelse med affald
Supplerende klassifikation (cpv): 90513100 Bortskaffelse af husholdningsaffald
3.1.2.
Udførelsessted
LandDanmark
Hvor som helst i det pågældende land
3.1.5.
Generelle oplysninger
Reserveret deltagelse
Deltagelse uden forbehold.
Udbuddet er omfattet af aftalen om offentlige udbud (GPA)nej
3.1.6.
Udbudsdokumenter
Sprog, som udbudsdokumenterne er officielt tilgængelige pådansk
Adresse på udbudsdokumenternehttps://permalink.mercell.com/242365294.aspx
3.1.7.
Udbudsvilkår
Udførelsen af kontrakten skal ske inden for rammerne af programmer for beskyttet beskæftigelseNej
3.1.9.
Yderligere oplysninger, mægling og gennemgang
Organisation med ansvar for klagerKlagenævnet for Udbud - Nævnenes Hus
Organisation, der leverer yderligere oplysninger om klageprocedurerneKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
8. Organisationer
8.1.
ORG-0001
Officielt navnAC Birk - AFLD I/S
Registreringsnummer13814708
AfdelingAFLD I/S
PostadresseUldjydevej 2
ByHerning
Postnummer7400
Landsdel (NUTS)Vestjylland (DK041)
LandDanmark
EnhedLars Overvad Mathiasen
E-maillama@acbirk.dk
Telefon+45 96261515
Internetadressehttp://www.acbirk.dk/
Denne organisations roller
Køber
8.1.
ORG-0002
Officielt navnKlagenævnet for Udbud - Nævnenes Hus
Registreringsnummer37795526
PostadresseToldboden 2
ByViborg
Postnummer8800
Landsdel (NUTS)Vestjylland (DK041)
LandDanmark
Telefon+45 72405600
Fax+45 33307799
Internetadressehttp://www.naevneneshus.dk
Denne organisations roller
Organisation med ansvar for klager
8.1.
ORG-0003
Officielt navnKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
Registreringsnummer10294819
PostadresseCarl Jacobsens Vej 35
ByValby
Postnummer2500
Landsdel (NUTS)Byen København (DK011)
LandDanmark
E-mailkfst@kfst.dk
Telefon+45 41715000
Fax+45 41715100
Internetadressehttp://www.kfst.dk
Denne organisations roller
Organisation, der leverer yderligere oplysninger om klageprocedurerne
8.1.
ORG-0004
Officielt navnMercell Holding ASA
Registreringsnummer980921565
PostadresseAskekroken 11
ByOslo
Postnummer0277
Landsdel (NUTS)Oslo (NO081)
LandNorge
EnhedeSender
Telefon+47 21018800
Fax+47 21018801
Internetadressehttp://mercell.com/
Denne organisations roller
TED eSender
Oplysninger om bekendtgørelsen
Bekendtgørelsens IDe9a9a368-3472-4433-9695-f617f7937a02  -  01
FormulartypePlanlægning
BekendtgørelsestypeForhåndsmeddelelse eller vejledende periodisk bekendtgørelse, der kun er anvendt til informationsformål
Bekendtgørelsesundertype4
Afsendelsesdato for bekendtgørelsen08/11/2024 11:48:51 (UTC+00:00) vesteuropæisk tid, GMT
Dato for afsendelse af bekendtgørelsen (eSender)08/11/2024 11:49:19 (UTC+00:00) vesteuropæisk tid, GMT
Bekendtgørelsens officielle sprogdansk
Bekendtgørelsesnummer684504-2024
EUT-S-nummer219/2024
Offentliggørelsesdato11/11/2024
Den påtænkte dato for offentliggørelse af en udbudsbekendtgørelse inden for denne procedure30/12/2024

« Tilbage til oversigten over alle licitationer