« Tilbage til oversigten over alle licitationer


84/2025
280792-2025 - Planlægning
Danmark – Vinduespudsning – Høring på materiale vedr. vinduespolering og relaterede ydelser i Hospitalsbyen
OJ S 84/2025 30/04/2025
Forhåndsmeddelelse eller vejledende periodisk bekendtgørelse, der kun er anvendt til informationsformål
Tjenesteydelser
1. Køber
1.1.
Køber
Officielt navnRegion Nordjylland
Køberens retlige statusRegional myndighed
Den ordregivende myndigheds aktivitetSundhed
2. Procedure
2.1.
Procedure
TitelHøring på materiale vedr. vinduespolering og relaterede ydelser i Hospitalsbyen
BeskrivelseHøring på udkast til udbudsmateriale i forbindelse med kommende udbud vedr. vinduespolering og relaterede ydelser på Aalborg Universitetshospital, Hospitalsbyen.
Intern IDU482-25
2.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 90911300 Vinduespudsning
Supplerende klassifikation (cpv): 45452000 Udvendig rengøring af bygninger, 90911200 Rengøring af bygninger
2.1.2.
Udførelsessted
Landsdel (NUTS)Nordjylland (DK050)
LandDanmark
2.1.4.
Generelle oplysninger
Yderligere oplysningerRegion Nordjylland ønsker at gennemføre en høring, hvor potentielle tilbudsgivere kan komme med input til udkast på udbudsmateriale i forbindelse med kommende udbud vedr. vinduespolering og relaterede ydelser på Aalborg Universitetshospital, Hospitalsbyen. Der forventes afholdt besigtigelse i forbindelse med det planlagte udbud på nedenstående tidspunkter, som interesserede tilbudsgivere bedes reservere: Delaftale 1: Tirsdag, den 24.06.2025 fra kl. 7.00 Delaftale 2: Onsdag, den 25.06.2025 fra kl. 7.00 Delaftale 3: Torsdag, den 26.06.2025 fra kl. 7.00 Region Nordjylland tager dog forbehold for udskydelse af den planlagte besigtigelse, såfremt de indkomne høringssvar giver anledning til væsentlige ændringer i det endelige udbudsmaterialet. Aktuelt forventes endeligt udbudsmateriale offentliggjort den. 4. juni 2025.
Retsgrundlag
Direktiv 2014/24/EU
3. Del
3.1.
Teknisk ID for delenPAR-0000
TitelHøring på materiale vedr. vinduespolering og relaterede ydelser i Hospitalsbyen
BeskrivelseHøring på udkast til udbudsmateriale i forbindelse med kommende udbud vedr. vinduespolering og relaterede ydelser på Aalborg Universitetshospital, Hospitalsbyen.
Intern IDU482-25
3.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 90911300 Vinduespudsning
Supplerende klassifikation (cpv): 45452000 Udvendig rengøring af bygninger
Supplerende klassifikation (cpv): 90911200 Rengøring af bygninger
3.1.2.
Udførelsessted
Landsdel (NUTS)Nordjylland (DK050)
LandDanmark
3.1.5.
Generelle oplysninger
Yderligere oplysningerRegion Nordjylland ønsker at gennemføre en høring, hvor potentielle tilbudsgivere kan komme med input til udkast på udbudsmateriale i forbindelse med kommende udbud vedr. vinduespolering og relaterede ydelser på Aalborg Universitetshospital, Hospitalsbyen. Der forventes afholdt besigtigelse i forbindelse med det planlagte udbud på nedenstående tidspunkter, som interesserede tilbudsgivere bedes reservere: Delaftale 1: Tirsdag, den 24.06.2025 fra kl. 7.00 Delaftale 2: Onsdag, den 25.06.2025 fra kl. 7.00 Delaftale 3: Torsdag, den 26.06.2025 fra kl. 7.00 Region Nordjylland tager dog forbehold for udskydelse af den planlagte besigtigelse, såfremt de indkomne høringssvar giver anledning til væsentlige ændringer i det endelige udbudsmaterialet. Aktuelt forventes endeligt udbudsmateriale offentliggjort den. 4. juni 2025.
3.1.6.
Udbudsdokumenter
3.1.9.
Yderligere oplysninger, mægling og gennemgang
Organisation med ansvar for mæglingKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
Organisation med ansvar for klagerKlagenævnet for Udbud
8. Organisationer
8.1.
ORG-0001
Officielt navnRegion Nordjylland
Registreringsnummer29190941
AfdelingØkonomi
PostadresseNiels Bohrs Vej 30
ByAalborg Ø
Postnummer9220
Landsdel (NUTS)Nordjylland (DK050)
LandDanmark
EnhedSteffen Zaugg
Telefon+45 40230335
Internetadressehttps://rn.dk/
Denne organisations roller
Køber
8.1.
ORG-0002
Officielt navnKlagenævnet for Udbud
Registreringsnummer37795526
PostadresseNævnenes Hus, Toldboden 2
ByViborg
Postnummer8800
Landsdel (NUTS)Vestjylland (DK041)
LandDanmark
Telefon+45 72405600
Denne organisations roller
Organisation med ansvar for klager
8.1.
ORG-0003
Officielt navnKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
Registreringsnummer10294819
PostadresseCarl Jacobsens Vej 35
ByValby
Postnummer2500
Landsdel (NUTS)Byen København (DK011)
LandDanmark
E-mailkfst@kfst.dk
Telefon+45 41715100
Internetadressehttp://www.kfst.dk
Denne organisations roller
Organisation med ansvar for mægling
8.1.
ORG-0004
Officielt navnMercell Holding ASA
Registreringsnummer980921565
PostadresseAskekroken 11
ByOslo
Postnummer0277
Landsdel (NUTS)Oslo (NO081)
LandNorge
EnhedeSender
Telefon+47 21018800
Fax+47 21018801
Internetadressehttp://mercell.com/
Denne organisations roller
TED eSender
Oplysninger om bekendtgørelsen
Bekendtgørelsens ID25821c57-c167-4cb7-8e07-cb6bbe822d94  -  01
FormulartypePlanlægning
BekendtgørelsestypeForhåndsmeddelelse eller vejledende periodisk bekendtgørelse, der kun er anvendt til informationsformål
Bekendtgørelsesundertype4
Afsendelsesdato for bekendtgørelsen29/04/2025 11:42:52 (UTC+00:00) vesteuropæisk tid, GMT
Dato for afsendelse af bekendtgørelsen (eSender)29/04/2025 12:01:15 (UTC+00:00) vesteuropæisk tid, GMT
Bekendtgørelsens officielle sprogdansk
Bekendtgørelsesnummer280792-2025
EUT-S-nummer84/2025
Offentliggørelsesdato30/04/2025
Den påtænkte dato for offentliggørelse af en udbudsbekendtgørelse inden for denne procedure04/06/2025

« Tilbage til oversigten over alle licitationer