« Tilbage til oversigten over alle licitationer


97/2025
327420-2025 - Planlægning
Danmark – Tjenesteydelser i forbindelse med spildevand, affald, rengøring og miljøbeskyttelse – Indhentning af information om konkurrence forud for tilbudsindhentning af rengøringsydelser
OJ S 97/2025 21/05/2025
Forhåndsmeddelelse eller vejledende periodisk bekendtgørelse, der kun er anvendt til informationsformål
Tjenesteydelser
1. Køber
1.1.
Køber
Officielt navnDanPilot - Lodseriet Danmark
E-mailsib@danpilot.dk
Køberens retlige statusOffentlig virksomhed
Den ordregivende myndigheds aktivitetGenerelle offentlige tjenesteydelser
2. Procedure
2.1.
Procedure
TitelIndhentning af information om konkurrence forud for tilbudsindhentning af rengøringsydelser
BeskrivelseDanPilot søger en professionel rengøringsleverandør til at varetage den daglige rengøring af udvalgte stationer. Vi ønsker at undersøge markedet for potentielle rengøringsleverandører.
Intern IDS2500232
2.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 90000000 Tjenesteydelser i forbindelse med spildevand, affald, rengøring og miljøbeskyttelse
2.1.2.
Udførelsessted
LandDanmark
Hvor som helst i det pågældende land
2.1.4.
Generelle oplysninger
Retsgrundlag
Direktiv 2014/24/EU
3. Del
3.1.
Teknisk ID for delenPAR-0000
TitelIndhentning af information om konkurrence forud for tilbudsindhentning af rengøringsydelser
BeskrivelseDanPilot søger en professionel rengøringsleverandør til at varetage den daglige rengøring af udvalgte stationer. Vi ønsker at undersøge markedet for potentielle rengøringsleverandører.
Intern IDS2500232
3.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 90000000 Tjenesteydelser i forbindelse med spildevand, affald, rengøring og miljøbeskyttelse
3.1.2.
Udførelsessted
LandDanmark
Hvor som helst i det pågældende land
3.1.3.
Varighed
Startdato02/06/2025
Varigheds slutdato31/07/2025
3.1.6.
Udbudsdokumenter
3.1.8.
Teknikker
Rammeaftale
Ingen rammeaftale
Oplysninger om det dynamiske indkøbssystem
Intet dynamisk indkøbssystem
3.1.9.
Yderligere oplysninger, mægling og gennemgang
Organisation med ansvar for klagerKlagenævnet for udbud
Organisation, der leverer yderligere oplysninger om klageprocedurerneKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
8. Organisationer
8.1.
ORG-0001
Officielt navnDanPilot - Lodseriet Danmark
Registreringsnummer30071735
PostadresseØstre Havnevej 2, 5. sal
BySvendborg
Postnummer5700
Landsdel (NUTS)Fyn (DK031)
LandDanmark
EnhedSigne Bengtson
E-mailsib@danpilot.dk
Telefon20403195
Køberprofilhttps://www.danpilot.dk/
Denne organisations roller
Køber
8.1.
ORG-0002
Officielt navnKlagenævnet for udbud
Registreringsnummer37795526
PostadresseToldboden 2
ByViborg
Postnummer8800
Landsdel (NUTS)Vestjylland (DK041)
LandDanmark
EnhedKlagenævnet for udbud
Telefon+45 72405708
Adresse til udveksling af oplysninger (URL) (eDelivery-Gateway)https://erhvervsstyrelsen.dk/klagenaevnet-for-udbud
Denne organisations roller
Organisation med ansvar for klager
8.1.
ORG-0003
Officielt navnKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
Registreringsnummer10294819
PostadresseCarl Jacobsens Vej 35
ByValby
Postnummer2500
Landsdel (NUTS)Byen København (DK011)
LandDanmark
EnhedKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
E-mailkfst@kfst.dk
Telefon+45 41715000
Adresse til udveksling af oplysninger (URL) (eDelivery-Gateway)https://www.kfst.dk
Denne organisations roller
Organisation, der leverer yderligere oplysninger om klageprocedurerne
8.1.
ORG-0004
Officielt navnMercell Holding ASA
Registreringsnummer980921565
PostadresseAskekroken 11
ByOslo
Postnummer0277
Landsdel (NUTS)Oslo (NO081)
LandNorge
EnhedeSender
Telefon+47 21018800
Fax+47 21018801
Internetadressehttp://mercell.com/
Denne organisations roller
TED eSender
Oplysninger om bekendtgørelsen
Bekendtgørelsens IDe26aced5-54ae-46c4-abbc-ea1719c37373  -  01
FormulartypePlanlægning
BekendtgørelsestypeForhåndsmeddelelse eller vejledende periodisk bekendtgørelse, der kun er anvendt til informationsformål
Bekendtgørelsesundertype4
Afsendelsesdato for bekendtgørelsen20/05/2025 09:15:31 (UTC+00:00) vesteuropæisk tid, GMT
Dato for afsendelse af bekendtgørelsen (eSender)20/05/2025 09:22:27 (UTC+00:00) vesteuropæisk tid, GMT
Bekendtgørelsens officielle sprogdansk
Bekendtgørelsesnummer327420-2025
EUT-S-nummer97/2025
Offentliggørelsesdato21/05/2025
Den påtænkte dato for offentliggørelse af en udbudsbekendtgørelse inden for denne procedure02/06/2025

« Tilbage til oversigten over alle licitationer