« Tilbage til oversigten over alle licitationer


122/2025
420073-2025 - Planlægning
Danmark – Hoved- eller fagentrepriser i forbindelse med bygge- og anlægsarbejder – Anskaffelse af lynladestandere
OJ S 122/2025 30/06/2025
Forhåndsmeddelelse eller vejledende periodisk bekendtgørelse, der kun er anvendt til informationsformål
Bygge og anlæg - Tjenesteydelser
1. Køber
1.1.
Køber
Officielt navnRegion Nordjylland
E-mailctw@rn.dk
Køberens retlige statusRegional myndighed
Den ordregivende myndigheds aktivitetSundhed
2. Procedure
2.1.
Procedure
TitelAnskaffelse af lynladestandere
BeskrivelseProjektet har til formål at etablere 10–20 lynladere ved syv hospitalsmatrikler i Nordjylland
Intern ID2025-ladestandere
2.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålBygge og anlæg
Supplerende kontrakttypeTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 45200000 Hoved- eller fagentrepriser i forbindelse med bygge- og anlægsarbejder
Supplerende klassifikation (cpv): 31000000 Elektriske maskiner, apparatur, udstyr og forbrugsartikler; belysning, 31158000 Ladeaggregater, 31170000 Transformatorer, 31681500 Opladere, 45310000 Udførelse af elektriske installationer, 51110000 Installation af elektrisk udstyr, 51112100 Installation af udstyr til distribution af elektricitet, 63712600 Optankning af køretøjer, 65320000 Drift af elektriske anlæg, 98351100 Tjenesteydelser i forbindelse med parkeringsfaciliteter
2.1.2.
Udførelsessted
PostadresseJohn F. Kennedys Plads 1T, 3. sal.  
ByAalborg
Postnummer9000
Landsdel (NUTS)Nordjylland (DK050)
LandDanmark
2.1.4.
Generelle oplysninger
Retsgrundlag
Direktiv 2014/24/EU
3. Del
3.1.
Teknisk ID for delenPAR-0000
TitelAnskaffelse af lynladestandere
BeskrivelseProjektet har til formål at etablere 10–20 lynladere ved syv hospitalsmatrikler i Nordjylland
Intern ID2025-ladestandere
3.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålBygge og anlæg
Supplerende kontrakttypeTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 45200000 Hoved- eller fagentrepriser i forbindelse med bygge- og anlægsarbejder
Supplerende klassifikation (cpv): 31000000 Elektriske maskiner, apparatur, udstyr og forbrugsartikler; belysning
Supplerende klassifikation (cpv): 31158000 Ladeaggregater
Supplerende klassifikation (cpv): 31170000 Transformatorer
Supplerende klassifikation (cpv): 31681500 Opladere
Supplerende klassifikation (cpv): 45310000 Udførelse af elektriske installationer
Supplerende klassifikation (cpv): 51110000 Installation af elektrisk udstyr
Supplerende klassifikation (cpv): 51112100 Installation af udstyr til distribution af elektricitet
Supplerende klassifikation (cpv): 63712600 Optankning af køretøjer
Supplerende klassifikation (cpv): 65320000 Drift af elektriske anlæg
Supplerende klassifikation (cpv): 98351100 Tjenesteydelser i forbindelse med parkeringsfaciliteter
3.1.2.
Udførelsessted
PostadresseJohn F. Kennedys Plads 1T, 3. sal.  
ByAalborg
Postnummer9000
Landsdel (NUTS)Nordjylland (DK050)
LandDanmark
3.1.6.
Udbudsdokumenter
3.1.9.
Yderligere oplysninger, mægling og gennemgang
Organisation med ansvar for klagerKlagenævnet for Udbud
Organisation, der leverer oplysninger om den generelle lovgivningsramme angånde skatter på det sted, hvor kontrakten skal udføresKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
Organisation, der leverer oplysninger om den generelle lovgivningsramme angående miljøbeskyttelse på det sted, hvor kontrakten skal udføresKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
Organisation, der leverer oplysninger om den generelle lovgivningsramme angående sikkerhed på arbejdspladsen og arbejdsvilkår på det sted, hvor kontrakten skal udføresKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
Organisation, der leverer supplerende oplysninger om udbudsprocedurenRegion Nordjylland
Organisation, der sikrer adgang til udbudsdokumenterne offlineRegion Nordjylland
8. Organisationer
8.1.
ORG-0001
Officielt navnRegion Nordjylland
Registreringsnummer29190941
AfdelingØkonomi
PostadresseNiels Bohrs Vej 30
ByAalborg Ø
Postnummer9220
Landsdel (NUTS)Nordjylland (DK050)
LandDanmark
EnhedChristian Twitchett
E-mailctw@rn.dk
Telefon+45 40177952
Internetadressehttps://rn.dk/
Denne organisations roller
Køber
Organisation, der leverer supplerende oplysninger om udbudsproceduren
Organisation, der sikrer adgang til udbudsdokumenterne offline
8.1.
ORG-0002
Officielt navnKlagenævnet for Udbud
Registreringsnummer37795526
PostadresseNævnenes Hus, Toldboden 2
ByViborg
Postnummer8800
Landsdel (NUTS)Østjylland (DK042)
LandDanmark
Telefon+45 72405600
Denne organisations roller
Organisation med ansvar for klager
8.1.
ORG-0003
Officielt navnKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
Registreringsnummer10294819
PostadresseCarl Jacobsens Vej 35
ByValby
Postnummer2500
Landsdel (NUTS)Københavns omegn (DK012)
LandDanmark
E-mailkfst@kfst.dk
Telefon+45 41715100
Internetadressehttp://www.kfst.dk
Denne organisations roller
Organisation, der leverer oplysninger om den generelle lovgivningsramme angånde skatter på det sted, hvor kontrakten skal udføres
Organisation, der leverer oplysninger om den generelle lovgivningsramme angående miljøbeskyttelse på det sted, hvor kontrakten skal udføres
Organisation, der leverer oplysninger om den generelle lovgivningsramme angående sikkerhed på arbejdspladsen og arbejdsvilkår på det sted, hvor kontrakten skal udføres
8.1.
ORG-0004
Officielt navnMercell Holding ASA
Registreringsnummer980921565
PostadresseAskekroken 11
ByOslo
Postnummer0277
Landsdel (NUTS)Oslo (NO081)
LandNorge
EnhedeSender
Telefon+47 21018800
Fax+47 21018801
Internetadressehttp://mercell.com/
Denne organisations roller
TED eSender
Oplysninger om bekendtgørelsen
Bekendtgørelsens ID9f571f19-be9b-494b-b41e-19a11be5b026  -  01
FormulartypePlanlægning
BekendtgørelsestypeForhåndsmeddelelse eller vejledende periodisk bekendtgørelse, der kun er anvendt til informationsformål
Bekendtgørelsesundertype4
Afsendelsesdato for bekendtgørelsen27/06/2025 11:36:25 (UTC+00:00) vesteuropæisk tid, GMT
Dato for afsendelse af bekendtgørelsen (eSender)27/06/2025 12:00:46 (UTC+00:00) vesteuropæisk tid, GMT
Bekendtgørelsens officielle sprogdansk
Bekendtgørelsesnummer420073-2025
EUT-S-nummer122/2025
Offentliggørelsesdato30/06/2025
Den påtænkte dato for offentliggørelse af en udbudsbekendtgørelse inden for denne procedure03/11/2025

« Tilbage til oversigten over alle licitationer