« Tilbage til oversigten over alle licitationer


124/2025
426026-2025 - Resultater
Danmark – Bygge- og anlægsarbejder – Sydhavnsgade Plejecenter - Fagentrepriseudbud - Udbud II
OJ S 124/2025 02/07/2025
Bekendtgørelse om indgåede kontrakter eller koncessionstildeling – standardordningen
Bygge- og anlægsarbejder
1. Køber
1.1.
Køber
Officielt navnAG Construction A/S for Køhlers Have ApS eller ordre
Køberens retlige statusOffentligretligt organ
Den ordregivende myndigheds aktivitetBoliger og offentlige faciliteter
2. Procedure
2.1.
Procedure
TitelSydhavnsgade Plejecenter - Fagentrepriseudbud - Udbud II
BeskrivelseProjektet består af almene plejeboliger og servicearealer, der opføres med offentlig støtte og er underlagt den for sådanne sager gældende lovgivning med tilhørende cirkulærer og vejledninger. Udbuddet gennemføres som et udbud med forhandling i overensstemmelse med §§ 61-66 i Udbudsloven. Sydhavnsgade Plejecenter udbydes i fagentrepriser i to udbudspakker: UDBUD I og UDBUD II. Disse udbudsbetingelser gælder for UDBUD II. UDBUD II omhandler følgende entrepriser: • Entreprise A, Byggemodningsentreprisen • Entreprise B, Grundstøbningsentreprisen • Entreprise C2, Badekabineleverancen • Entreprise E2, Gulventreprisen • Entreprise R, Inventarentreprisen • Entreprise S, Malerentreprisen
Identifikator for proceduren0e7632f1-e5f2-46d6-9f19-e1b6a4bd3cf9
Tidligere bekendtgørelse341590-2023
UdbudsprocedureUdbud med forhandling/indkaldelse af tilbud med forudgående offentliggørelse
2.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålBygge- og anlægsarbejder
Primær klassifikation (cpv): 45000000 Bygge- og anlægsarbejder
2.1.2.
Udførelsessted
ByKøbenhavn
Landsdel (NUTS)Københavns omegn (DK012)
LandDanmark
2.1.4.
Generelle oplysninger
Yderligere oplysningerEn Ansøger udelukkes fra deltagelse, hvis denne er omfattet af en af de obligatoriske udelukkelsesgrunde i udbudslovens § 135, stk. 1-3 og § 136, stk. 1, nr. 1.-3, samt § 137, stk. 1, nr. 1-3. Derudover udelukkes ansøger, hvis denne ikke overholder EU-Forordning 2022/576, artikel 5 k om restriktive foranstaltninger på baggrund af Ruslands handlinger.
Retsgrundlag
Direktiv 2014/24/EU
5. Delkontrakt
5.1.
DelkontraktLOT-0001
TitelEntreprise A, Byggemodningsentreprisen
BeskrivelseUdbuddet gennemføres som et udbud med forhandling i overensstemmelse med §§ 61-66 i Udbudsloven. Den udbudte kontrakt vedrører udførelse af projekt Sydhavnsgade Plejecenter i fagentrepriser. Krav til opgaven fremgår af de tekniske beskrivelser, der indgår i udbudsmaterialet.
5.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålBygge- og anlægsarbejder
Primær klassifikation (cpv): 45000000 Bygge- og anlægsarbejder
Supplerende klassifikation (cpv): 45000000 Bygge- og anlægsarbejder
5.1.2.
Udførelsessted
Hvor som helst
5.1.3.
Anslået varighed
Varighed24 Måneder
5.1.6.
Generelle oplysninger
Indkøbsprojekt, der ikke finansieres med EU-midler
Udbuddet er omfattet af aftalen om offentlige udbud (GPA)ja
Yderligere oplysningerDer vil blive stillet krav om lærlinge.
5.1.10.
Tildelingskriterier
Kriterium
TypeKvalitet
BeskrivelseBemanding
Kategori for tildelingskriteriet vægtVægtning (procentdel, præcis)
Tildelingskriterium talværdi20,00
Kriterium
TypePris
BeskrivelsePris
Kategori for tildelingskriteriet vægtVægtning (procentdel, præcis)
Tildelingskriterium talværdi80,00
5.1.15.
Teknikker
Rammeaftale
Ingen rammeaftale
Oplysninger om det dynamiske indkøbssystem
Intet dynamisk indkøbssystem
Elektronisk auktionnej
5.1.16.
Yderligere oplysninger, mægling og gennemgang
Organisation med ansvar for klagerKlagenævnet for Udbud, Nævnenes Hus
Oplysninger om klagefrister: Klage over prækvalifikation skal være indgivet til Klagenævnet for Udbud inden 20 kalenderdage efter, at ordregiver har underrettet de berørte ansøgere og tilbudsgivere, jf. § 7, stk. 1, i Lov for Klagenævnet for Udbud. Klage over tildeling skal ske senest 45 dage efter tildelingens annoncering i TED. Fristen regnes fra dagen efter den dag, hvor ordregiver har foretaget underretning. Ovenstående gælder også for sagsanlæg ved domstolene om, at de regler, der er nævnt i Lov om Klagenævnet for Udbud er overtrådt, og sagsøgeren ikke forinden har indgivet klage til Klagenævnte for Udbud herom. Klager skal skriftligt informere den ordregivende myndighed om indgivet klage senest samtidig med, at klage indgives til Klagenævnet for Udbud. Klagen skal angive, om den er indgivet i standstill-perioden. Hvis klagen ikke indgives i standstill-perioden, skal det angives, om der er anmodet om opsættende virkning. Klage skal vedlægges et klagegebyr på DKK 20.000. Vejledning om klage til Klagenævnet for Udbud findes på Klagenævnet for udbuds hjemmeside, jf. Udbudsbekendtgørelsen afsnit VI.4.1)
Organisation, der leverer supplerende oplysninger om udbudsprocedurenAG Construction A/S for Køhlers Have ApS eller ordre
Organisation, der leverer yderligere oplysninger om klageprocedurerneKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
Organisation, der underskriver kontraktenAG Construction A/S for Køhlers Have ApS eller ordre
5.1.
DelkontraktLOT-0002
TitelEntreprise B, Grundstøbningsentreprisen
BeskrivelseUdbuddet gennemføres som et udbud med forhandling i overensstemmelse med §§ 61-66 i Udbudsloven. Den udbudte kontrakt vedrører udførelse af projekt Sydhavnsgade Plejecenter i fagentrepriser. Krav til opgaven fremgår af de tekniske beskrivelser, der indgår i udbudsmaterialet.
5.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålBygge- og anlægsarbejder
Primær klassifikation (cpv): 45000000 Bygge- og anlægsarbejder
Supplerende klassifikation (cpv): 45000000 Bygge- og anlægsarbejder
5.1.2.
Udførelsessted
Hvor som helst
5.1.3.
Anslået varighed
Varighed24 Måneder
5.1.6.
Generelle oplysninger
Indkøbsprojekt, der ikke finansieres med EU-midler
Udbuddet er omfattet af aftalen om offentlige udbud (GPA)ja
Yderligere oplysningerDer vil blive stillet krav om lærlinge.
5.1.10.
Tildelingskriterier
Kriterium
TypeKvalitet
BeskrivelseBemanding
Kategori for tildelingskriteriet vægtVægtning (procentdel, præcis)
Tildelingskriterium talværdi20,00
Kriterium
TypePris
BeskrivelsePris
Kategori for tildelingskriteriet vægtVægtning (procentdel, præcis)
Tildelingskriterium talværdi80,00
5.1.15.
Teknikker
Rammeaftale
Ingen rammeaftale
Oplysninger om det dynamiske indkøbssystem
Intet dynamisk indkøbssystem
Elektronisk auktionnej
5.1.16.
Yderligere oplysninger, mægling og gennemgang
Organisation med ansvar for klagerKlagenævnet for Udbud, Nævnenes Hus
Oplysninger om klagefrister: Klage over prækvalifikation skal være indgivet til Klagenævnet for Udbud inden 20 kalenderdage efter, at ordregiver har underrettet de berørte ansøgere og tilbudsgivere, jf. § 7, stk. 1, i Lov for Klagenævnet for Udbud. Klage over tildeling skal ske senest 45 dage efter tildelingens annoncering i TED. Fristen regnes fra dagen efter den dag, hvor ordregiver har foretaget underretning. Ovenstående gælder også for sagsanlæg ved domstolene om, at de regler, der er nævnt i Lov om Klagenævnet for Udbud er overtrådt, og sagsøgeren ikke forinden har indgivet klage til Klagenævnte for Udbud herom. Klager skal skriftligt informere den ordregivende myndighed om indgivet klage senest samtidig med, at klage indgives til Klagenævnet for Udbud. Klagen skal angive, om den er indgivet i standstill-perioden. Hvis klagen ikke indgives i standstill-perioden, skal det angives, om der er anmodet om opsættende virkning. Klage skal vedlægges et klagegebyr på DKK 20.000. Vejledning om klage til Klagenævnet for Udbud findes på Klagenævnet for udbuds hjemmeside, jf. Udbudsbekendtgørelsen afsnit VI.4.1)
Organisation, der leverer supplerende oplysninger om udbudsprocedurenAG Construction A/S for Køhlers Have ApS eller ordre
Organisation, der leverer yderligere oplysninger om klageprocedurerneKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
Organisation, der underskriver kontraktenAG Construction A/S for Køhlers Have ApS eller ordre
5.1.
DelkontraktLOT-0003
TitelEntreprise C2, Badekabineleverancen
BeskrivelseUdbuddet gennemføres som et udbud med forhandling i overensstemmelse med §§ 61-66 i Udbudsloven. Den udbudte kontrakt vedrører udførelse af projekt Sydhavnsgade Plejecenter i fagentrepriser. Krav til opgaven fremgår af de tekniske beskrivelser, der indgår i udbudsmaterialet.
5.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålBygge- og anlægsarbejder
Primær klassifikation (cpv): 45000000 Bygge- og anlægsarbejder
Supplerende klassifikation (cpv): 45000000 Bygge- og anlægsarbejder
5.1.2.
Udførelsessted
Hvor som helst
5.1.3.
Anslået varighed
Varighed24 Måneder
5.1.6.
Generelle oplysninger
Indkøbsprojekt, der ikke finansieres med EU-midler
Udbuddet er omfattet af aftalen om offentlige udbud (GPA)ja
Yderligere oplysningerDer vil blive stillet krav om lærlinge.
5.1.10.
Tildelingskriterier
Kriterium
TypeKvalitet
BeskrivelseBemanding
Kategori for tildelingskriteriet vægtVægtning (procentdel, præcis)
Tildelingskriterium talværdi20,00
Kriterium
TypePris
BeskrivelsePris
Kategori for tildelingskriteriet vægtVægtning (procentdel, præcis)
Tildelingskriterium talværdi80,00
5.1.15.
Teknikker
Rammeaftale
Ingen rammeaftale
Oplysninger om det dynamiske indkøbssystem
Intet dynamisk indkøbssystem
Elektronisk auktionnej
5.1.16.
Yderligere oplysninger, mægling og gennemgang
Organisation med ansvar for klagerKlagenævnet for Udbud, Nævnenes Hus
Oplysninger om klagefrister: Klage over prækvalifikation skal være indgivet til Klagenævnet for Udbud inden 20 kalenderdage efter, at ordregiver har underrettet de berørte ansøgere og tilbudsgivere, jf. § 7, stk. 1, i Lov for Klagenævnet for Udbud. Klage over tildeling skal ske senest 45 dage efter tildelingens annoncering i TED. Fristen regnes fra dagen efter den dag, hvor ordregiver har foretaget underretning. Ovenstående gælder også for sagsanlæg ved domstolene om, at de regler, der er nævnt i Lov om Klagenævnet for Udbud er overtrådt, og sagsøgeren ikke forinden har indgivet klage til Klagenævnte for Udbud herom. Klager skal skriftligt informere den ordregivende myndighed om indgivet klage senest samtidig med, at klage indgives til Klagenævnet for Udbud. Klagen skal angive, om den er indgivet i standstill-perioden. Hvis klagen ikke indgives i standstill-perioden, skal det angives, om der er anmodet om opsættende virkning. Klage skal vedlægges et klagegebyr på DKK 20.000. Vejledning om klage til Klagenævnet for Udbud findes på Klagenævnet for udbuds hjemmeside, jf. Udbudsbekendtgørelsen afsnit VI.4.1)
Organisation, der leverer supplerende oplysninger om udbudsprocedurenAG Construction A/S for Køhlers Have ApS eller ordre
Organisation, der leverer yderligere oplysninger om klageprocedurerneKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
Organisation, der underskriver kontraktenAG Construction A/S for Køhlers Have ApS eller ordre
5.1.
DelkontraktLOT-0004
TitelEntreprise E2, Gulventreprisen
BeskrivelseUdbuddet gennemføres som et udbud med forhandling i overensstemmelse med §§ 61-66 i Udbudsloven. Den udbudte kontrakt vedrører udførelse af projekt Sydhavnsgade Plejecenter i fagentrepriser. Krav til opgaven fremgår af de tekniske beskrivelser, der indgår i udbudsmaterialet.
5.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålBygge- og anlægsarbejder
Primær klassifikation (cpv): 45000000 Bygge- og anlægsarbejder
Supplerende klassifikation (cpv): 45000000 Bygge- og anlægsarbejder
5.1.2.
Udførelsessted
Hvor som helst
5.1.3.
Anslået varighed
Varighed24 Måneder
5.1.6.
Generelle oplysninger
Indkøbsprojekt, der ikke finansieres med EU-midler
Udbuddet er omfattet af aftalen om offentlige udbud (GPA)ja
Yderligere oplysningerDer vil blive stillet krav om lærlinge.
5.1.10.
Tildelingskriterier
Kriterium
TypeKvalitet
BeskrivelseBemanding
Kategori for tildelingskriteriet vægtVægtning (procentdel, præcis)
Tildelingskriterium talværdi20,00
Kriterium
TypePris
BeskrivelsePris
Kategori for tildelingskriteriet vægtVægtning (procentdel, præcis)
Tildelingskriterium talværdi80,00
5.1.15.
Teknikker
Rammeaftale
Ingen rammeaftale
Oplysninger om det dynamiske indkøbssystem
Intet dynamisk indkøbssystem
Elektronisk auktionnej
5.1.16.
Yderligere oplysninger, mægling og gennemgang
Organisation med ansvar for klagerKlagenævnet for Udbud, Nævnenes Hus
Oplysninger om klagefrister: Klage over prækvalifikation skal være indgivet til Klagenævnet for Udbud inden 20 kalenderdage efter, at ordregiver har underrettet de berørte ansøgere og tilbudsgivere, jf. § 7, stk. 1, i Lov for Klagenævnet for Udbud. Klage over tildeling skal ske senest 45 dage efter tildelingens annoncering i TED. Fristen regnes fra dagen efter den dag, hvor ordregiver har foretaget underretning. Ovenstående gælder også for sagsanlæg ved domstolene om, at de regler, der er nævnt i Lov om Klagenævnet for Udbud er overtrådt, og sagsøgeren ikke forinden har indgivet klage til Klagenævnte for Udbud herom. Klager skal skriftligt informere den ordregivende myndighed om indgivet klage senest samtidig med, at klage indgives til Klagenævnet for Udbud. Klagen skal angive, om den er indgivet i standstill-perioden. Hvis klagen ikke indgives i standstill-perioden, skal det angives, om der er anmodet om opsættende virkning. Klage skal vedlægges et klagegebyr på DKK 20.000. Vejledning om klage til Klagenævnet for Udbud findes på Klagenævnet for udbuds hjemmeside, jf. Udbudsbekendtgørelsen afsnit VI.4.1)
Organisation, der leverer supplerende oplysninger om udbudsprocedurenAG Construction A/S for Køhlers Have ApS eller ordre
Organisation, der leverer yderligere oplysninger om klageprocedurerneKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
Organisation, der underskriver kontraktenAG Construction A/S for Køhlers Have ApS eller ordre
5.1.
DelkontraktLOT-0005
TitelEntreprise R, Inventarentreprisen
BeskrivelseUdbuddet gennemføres som et udbud med forhandling i overensstemmelse med §§ 61-66 i Udbudsloven. Den udbudte kontrakt vedrører udførelse af projekt Sydhavnsgade Plejecenter i fagentrepriser. Krav til opgaven fremgår af de tekniske beskrivelser, der indgår i udbudsmaterialet.
5.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålBygge- og anlægsarbejder
Primær klassifikation (cpv): 45000000 Bygge- og anlægsarbejder
Supplerende klassifikation (cpv): 45000000 Bygge- og anlægsarbejder
5.1.2.
Udførelsessted
Hvor som helst
5.1.3.
Anslået varighed
Varighed24 Måneder
5.1.6.
Generelle oplysninger
Indkøbsprojekt, der ikke finansieres med EU-midler
Udbuddet er omfattet af aftalen om offentlige udbud (GPA)ja
Yderligere oplysningerDer vil blive stillet krav om lærlinge.
5.1.10.
Tildelingskriterier
Kriterium
TypeKvalitet
BeskrivelseBemanding
Kategori for tildelingskriteriet vægtVægtning (procentdel, præcis)
Tildelingskriterium talværdi20,00
Kriterium
TypePris
BeskrivelsePris
Kategori for tildelingskriteriet vægtVægtning (procentdel, præcis)
Tildelingskriterium talværdi80,00
5.1.15.
Teknikker
Rammeaftale
Ingen rammeaftale
Oplysninger om det dynamiske indkøbssystem
Intet dynamisk indkøbssystem
Elektronisk auktionnej
5.1.16.
Yderligere oplysninger, mægling og gennemgang
Organisation med ansvar for klagerKlagenævnet for Udbud, Nævnenes Hus
Oplysninger om klagefrister: Klage over prækvalifikation skal være indgivet til Klagenævnet for Udbud inden 20 kalenderdage efter, at ordregiver har underrettet de berørte ansøgere og tilbudsgivere, jf. § 7, stk. 1, i Lov for Klagenævnet for Udbud. Klage over tildeling skal ske senest 45 dage efter tildelingens annoncering i TED. Fristen regnes fra dagen efter den dag, hvor ordregiver har foretaget underretning. Ovenstående gælder også for sagsanlæg ved domstolene om, at de regler, der er nævnt i Lov om Klagenævnet for Udbud er overtrådt, og sagsøgeren ikke forinden har indgivet klage til Klagenævnte for Udbud herom. Klager skal skriftligt informere den ordregivende myndighed om indgivet klage senest samtidig med, at klage indgives til Klagenævnet for Udbud. Klagen skal angive, om den er indgivet i standstill-perioden. Hvis klagen ikke indgives i standstill-perioden, skal det angives, om der er anmodet om opsættende virkning. Klage skal vedlægges et klagegebyr på DKK 20.000. Vejledning om klage til Klagenævnet for Udbud findes på Klagenævnet for udbuds hjemmeside, jf. Udbudsbekendtgørelsen afsnit VI.4.1)
Organisation, der leverer supplerende oplysninger om udbudsprocedurenAG Construction A/S for Køhlers Have ApS eller ordre
Organisation, der leverer yderligere oplysninger om klageprocedurerneKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
Organisation, der underskriver kontraktenAG Construction A/S for Køhlers Have ApS eller ordre
5.1.
DelkontraktLOT-0006
TitelEntreprise S, Malerentreprisen
BeskrivelseUdbuddet gennemføres som et udbud med forhandling i overensstemmelse med §§ 61-66 i Udbudsloven. Den udbudte kontrakt vedrører udførelse af projekt Sydhavnsgade Plejecenter i fagentrepriser. Krav til opgaven fremgår af de tekniske beskrivelser, der indgår i udbudsmaterialet.
5.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålBygge- og anlægsarbejder
Primær klassifikation (cpv): 45000000 Bygge- og anlægsarbejder
Supplerende klassifikation (cpv): 45000000 Bygge- og anlægsarbejder
5.1.2.
Udførelsessted
Hvor som helst
5.1.3.
Anslået varighed
Varighed24 Måneder
5.1.6.
Generelle oplysninger
Indkøbsprojekt, der ikke finansieres med EU-midler
Udbuddet er omfattet af aftalen om offentlige udbud (GPA)ja
Yderligere oplysningerDer vil blive stillet krav om lærlinge.
5.1.10.
Tildelingskriterier
Kriterium
TypeKvalitet
BeskrivelseBemanding
Kategori for tildelingskriteriet vægtVægtning (procentdel, præcis)
Tildelingskriterium talværdi20,00
Kriterium
TypePris
BeskrivelsePris
Kategori for tildelingskriteriet vægtVægtning (procentdel, præcis)
Tildelingskriterium talværdi80,00
5.1.15.
Teknikker
Rammeaftale
Ingen rammeaftale
Oplysninger om det dynamiske indkøbssystem
Intet dynamisk indkøbssystem
Elektronisk auktionnej
5.1.16.
Yderligere oplysninger, mægling og gennemgang
Organisation med ansvar for klagerKlagenævnet for Udbud, Nævnenes Hus
Oplysninger om klagefrister: Klage over prækvalifikation skal være indgivet til Klagenævnet for Udbud inden 20 kalenderdage efter, at ordregiver har underrettet de berørte ansøgere og tilbudsgivere, jf. § 7, stk. 1, i Lov for Klagenævnet for Udbud. Klage over tildeling skal ske senest 45 dage efter tildelingens annoncering i TED. Fristen regnes fra dagen efter den dag, hvor ordregiver har foretaget underretning. Ovenstående gælder også for sagsanlæg ved domstolene om, at de regler, der er nævnt i Lov om Klagenævnet for Udbud er overtrådt, og sagsøgeren ikke forinden har indgivet klage til Klagenævnte for Udbud herom. Klager skal skriftligt informere den ordregivende myndighed om indgivet klage senest samtidig med, at klage indgives til Klagenævnet for Udbud. Klagen skal angive, om den er indgivet i standstill-perioden. Hvis klagen ikke indgives i standstill-perioden, skal det angives, om der er anmodet om opsættende virkning. Klage skal vedlægges et klagegebyr på DKK 20.000. Vejledning om klage til Klagenævnet for Udbud findes på Klagenævnet for udbuds hjemmeside, jf. Udbudsbekendtgørelsen afsnit VI.4.1)
Organisation, der leverer supplerende oplysninger om udbudsprocedurenAG Construction A/S for Køhlers Have ApS eller ordre
Organisation, der leverer yderligere oplysninger om klageprocedurerneKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
Organisation, der underskriver kontraktenAG Construction A/S for Køhlers Have ApS eller ordre
6. Resultater
Værdien af alle kontrakter tildelt i denne bekendtgørelse47 317 083,00 DKK
6.1.
Resultat delkontrakt-IDLOT-0001
Status for udvælgelse af vinderDer er udvalgt mindst én vinder.
6.1.2.
Oplysninger om vinderne
Vinder
Officielt navnEMR Murer og Entreprenører A/S
Tilbud
Tilbud – IdentifikatorEntreprise A, Byggemodningsentreprisen
ID for delkontrakt eller gruppe af delkontrakterLOT-0001
Værdien af tilbuddet10 050 134,00 DKK
Tilbuddet blev rangordnetnej
Tilbuddet er et alternativt tilbudnej
UnderentrepriseNej
Kontraktoplysninger
Identifikator for kontraktenEntreprise A, Byggemodningsentreprisen
Datoen for udvælgelsen af det vindende tilbud16/11/2023
Dato for indgåelse af kontrakten10/04/2024
Oplysninger om EU-midler
Organisation, der underskriver kontraktenAG Construction A/S for Køhlers Have ApS eller ordre
6.1.4.
Statistiske oplysninger
Modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse
Type modtagne indgivelserTilbud
Antal modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse1
6.1.
Resultat delkontrakt-IDLOT-0002
Status for udvælgelse af vinderDer er udvalgt mindst én vinder.
6.1.2.
Oplysninger om vinderne
Vinder
Officielt navnEMR Murer og Entreprenører A/S
Tilbud
Tilbud – IdentifikatorEntreprise B, Grundstøbningsentreprisen
ID for delkontrakt eller gruppe af delkontrakterLOT-0002
Værdien af tilbuddet15 623 938,00 DKK
Tilbuddet blev rangordnetnej
Tilbuddet er et alternativt tilbudnej
UnderentrepriseNej
Kontraktoplysninger
Identifikator for kontraktenEntreprise B, Grundstøbningsentreprisen
Datoen for udvælgelsen af det vindende tilbud16/11/2023
Dato for indgåelse af kontrakten10/04/2024
Oplysninger om EU-midler
Organisation, der underskriver kontraktenAG Construction A/S for Køhlers Have ApS eller ordre
6.1.4.
Statistiske oplysninger
Modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse
Type modtagne indgivelserTilbud
Antal modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse1
6.1.
Resultat delkontrakt-IDLOT-0003
Status for udvælgelse af vinderDer er udvalgt mindst én vinder.
6.1.2.
Oplysninger om vinderne
Vinder
Officielt navnBadelement A/S
Tilbud
Tilbud – IdentifikatorEntreprise C2, Badekabineleverance
ID for delkontrakt eller gruppe af delkontrakterLOT-0003
Værdien af tilbuddet8 378 300,00 DKK
Tilbuddet blev rangordnetnej
Tilbuddet er et alternativt tilbudnej
UnderentrepriseNej
Kontraktoplysninger
Identifikator for kontraktenEntreprise C2, Badekabineleverance
Datoen for udvælgelsen af det vindende tilbud20/09/2023
Dato for indgåelse af kontrakten22/04/2024
Oplysninger om EU-midler
Organisation, der underskriver kontraktenAG Construction A/S for Køhlers Have ApS eller ordre
6.1.4.
Statistiske oplysninger
Modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse
Type modtagne indgivelserTilbud
Antal modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse1
6.1.
Resultat delkontrakt-IDLOT-0004
Status for udvælgelse af vinderDer er udvalgt mindst én vinder.
6.1.2.
Oplysninger om vinderne
Vinder
Officielt navnMikro Gulve A/S
Tilbud
Tilbud – IdentifikatorEntreprise E2, Gulventreprisen
ID for delkontrakt eller gruppe af delkontrakterLOT-0004
Værdien af tilbuddet6 186 043,00 DKK
Tilbuddet blev rangordnetnej
Tilbuddet er et alternativt tilbudnej
UnderentrepriseNej
Kontraktoplysninger
Identifikator for kontraktenEntreprise E2, Gulventreprisen
Datoen for udvælgelsen af det vindende tilbud09/11/2023
Dato for indgåelse af kontrakten22/04/2024
Oplysninger om EU-midler
Organisation, der underskriver kontraktenAG Construction A/S for Køhlers Have ApS eller ordre
6.1.4.
Statistiske oplysninger
Modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse
Type modtagne indgivelserTilbud
Antal modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse2
6.1.
Resultat delkontrakt-IDLOT-0005
Status for udvælgelse af vinderDer er udvalgt mindst én vinder.
6.1.2.
Oplysninger om vinderne
Vinder
Officielt navnInvita Unoform
Tilbud
Tilbud – IdentifikatorEntreprise R, Inventarentreprisen
ID for delkontrakt eller gruppe af delkontrakterLOT-0005
Værdien af tilbuddet2 995 262,00 DKK
Tilbuddet blev rangordnetnej
Tilbuddet er et alternativt tilbudnej
UnderentrepriseNej
Kontraktoplysninger
Identifikator for kontraktenEntreprise R, Inventarentreprisen
Datoen for udvælgelsen af det vindende tilbud20/09/2023
Dato for indgåelse af kontrakten22/04/2024
Oplysninger om EU-midler
Organisation, der underskriver kontraktenAG Construction A/S for Køhlers Have ApS eller ordre
6.1.4.
Statistiske oplysninger
Modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse
Type modtagne indgivelserTilbud
Antal modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse2
6.1.
Resultat delkontrakt-IDLOT-0006
Status for udvælgelse af vinderDer er udvalgt mindst én vinder.
6.1.2.
Oplysninger om vinderne
Vinder
Officielt navnViebke & West Malerfirma A/S
Tilbud
Tilbud – IdentifikatorEntreprise S, Malerentreprisen
ID for delkontrakt eller gruppe af delkontrakterLOT-0006
Værdien af tilbuddet4 083 406,00 DKK
Tilbuddet blev rangordnetnej
Tilbuddet er et alternativt tilbudnej
UnderentrepriseNej
Kontraktoplysninger
Identifikator for kontraktenEntreprise S, Malerentreprisen
Datoen for udvælgelsen af det vindende tilbud20/09/2023
Dato for indgåelse af kontrakten22/04/2024
Oplysninger om EU-midler
Organisation, der underskriver kontraktenAG Construction A/S for Køhlers Have ApS eller ordre
6.1.4.
Statistiske oplysninger
Modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse
Type modtagne indgivelserTilbud
Antal modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse2
8. Organisationer
8.1.
ORG-0001
Officielt navnAG Construction A/S for Køhlers Have ApS eller ordre
RegistreringsnummerCVR nr. 30066367
PostadressePapirmester Allé 20
ByDalum
Postnummer5250
Landsdel (NUTS)Fyn (DK031)
LandDanmark
EnhedJulian Pilely Legind Rasmussen
Telefon63159634
Internetadressehttps://aggruppen.dk/
Denne organisations roller
Køber
Organisation, der leverer supplerende oplysninger om udbudsproceduren
Organisation, der underskriver kontrakten
8.1.
ORG-0002
Officielt navnKlagenævnet for Udbud, Nævnenes Hus
Registreringsnummer37795526
PostadresseToldboden 2
ByViborg
Postnummer8800
Landsdel (NUTS)Østjylland (DK042)
LandDanmark
Telefon+45 72405600
Denne organisations roller
Organisation med ansvar for klager
8.1.
ORG-0004
Officielt navnKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
Registreringsnummer10294819
PostadresseCarl Jacobsens Vej 35
ByValby
Postnummer2500
Landsdel (NUTS)Københavns omegn (DK012)
LandDanmark
E-mailkfst@kfst.dk
Telefon+45 41715000
Internetadressehttp://www.kfst.dk
Denne organisations roller
Organisation, der leverer yderligere oplysninger om klageprocedurerne
8.1.
ORG-0005
Officielt navnEMR Murer og Entreprenører A/S
Den økonomiske operatørs størrelseMellemstor virksomhed
Registreringsnummer14729984
PostadresseFalkevej 28
ByNørre Snede
Postnummer8766
Landsdel (NUTS)Østjylland (DK042)
LandDanmark
E-mailemr@emr-as.dk
Telefon76870888
Internetadressehttps://www.emr-as.dk/
Denne organisations roller
Tilbudsgiver
Vinder af disse delkontrakterLOT-0001, LOT-0002
8.1.
ORG-0006
Officielt navnBadelement A/S
Den økonomiske operatørs størrelseMellemstor virksomhed
Registreringsnummer31752469
PostadresseLevysgade 14
ByHorsens
Postnummer8700
Landsdel (NUTS)Østjylland (DK042)
LandDanmark
Telefon76269600
Internetadressehttps://badelement.dk/
Denne organisations roller
Tilbudsgiver
Vinder af disse delkontrakterLOT-0003
8.1.
ORG-0007
Officielt navnMikro Gulve A/S
Den økonomiske operatørs størrelseMellemstor virksomhed
Registreringsnummer10420644
PostadresseNikkelvej 5
ByRanders SV
Postnummer8940
Landsdel (NUTS)Østjylland (DK042)
LandDanmark
E-mailpost@miko.dk
Telefon86430700
Internetadressehttps://miko.dk/
Denne organisations roller
Tilbudsgiver
Vinder af disse delkontrakterLOT-0004
8.1.
ORG-0008
Officielt navnInvita Unoform
Den økonomiske operatørs størrelseMellemstor virksomhed
Registreringsnummer15321237
PostadresseStenbukken 11
ByAalborg
Postnummer9200
Landsdel (NUTS)Nordjylland (DK050)
LandDanmark
Telefon98187733
Denne organisations roller
Tilbudsgiver
Vinder af disse delkontrakterLOT-0005
8.1.
ORG-0009
Officielt navnViebke & West Malerfirma A/S
Den økonomiske operatørs størrelseMellemstor virksomhed
Registreringsnummer11958788
PostadresseGeneratorvej 4B
BySøborg
Postnummer2860
Landsdel (NUTS)Nordjylland (DK050)
LandDanmark
Telefon45850606
Internetadressehttps://www.malerfirma.dk/
Denne organisations roller
Tilbudsgiver
Vinder af disse delkontrakterLOT-0006
8.1.
ORG-0000
Officielt navnPublications Office of the European Union
RegistreringsnummerPUBL
ByLuxembourg
Postnummer2417
Landsdel (NUTS)Luxembourg (LU000)
LandLuxembourg
Telefon+352 29291
Internetadressehttps://op.europa.eu
Denne organisations roller
TED eSender
Oplysninger om bekendtgørelsen
Bekendtgørelsens ID99a8dca2-abb8-4056-bd0c-a41ef20f15fb  -  01
FormulartypeResultater
BekendtgørelsestypeBekendtgørelse om indgåede kontrakter eller koncessionstildeling – standardordningen
Bekendtgørelsesundertype29
Afsendelsesdato for bekendtgørelsen01/07/2025 10:55:08 (UTC+00:00) vesteuropæisk tid, GMT
Bekendtgørelsens officielle sprogdansk
Bekendtgørelsesnummer426026-2025
EUT-S-nummer124/2025
Offentliggørelsesdato02/07/2025

« Tilbage til oversigten over alle licitationer