1. Køber
1.1.
Køber
Officielt navn: SILKEBORG FORSYNING A/S
Køberens retlige status: Regional myndighed
Den ordregivende myndigheds aktivitet: Generelle offentlige tjenesteydelser
2. Procedure
2.1.
Procedure
Titel: Invitation til dialogmøde om indsamlingsopgave hos Silkeborg Genbrug og Affald A/S
Beskrivelse: Invitation af relevante og potentielle tilbudsgivere til et kommende udbud på indsamling af affald og genanvendelige fraktioner i beholdere i Silkeborg Kommune
Intern ID: 537523
2.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 90511200 Indsamling af husholdningsaffald
Supplerende klassifikation (cpv): 90511200 Indsamling af husholdningsaffald
2.1.2.
Udførelsessted
Postadresse: Tietgensvej 3
By: Silkeborg
Postnummer: 8600
Landsdel (NUTS): Østjylland (DK042)
Land: Danmark
2.1.4.
Generelle oplysninger
Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
3. Del
3.1.
Teknisk ID for delen: PAR-0000
Titel: Invitation til dialogmøde om indsamlingsopgave hos Silkeborg Genbrug og Affald A/S
Beskrivelse: Invitation af relevante og potentielle tilbudsgivere til et kommende udbud på indsamling af affald og genanvendelige fraktioner i beholdere i Silkeborg Kommune
Intern ID: 537523
3.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 90511200 Indsamling af husholdningsaffald
Supplerende klassifikation (cpv): 90511200 Indsamling af husholdningsaffald
3.1.2.
Udførelsessted
Postadresse: Tietgensvej 3
By: Silkeborg
Postnummer: 8600
Landsdel (NUTS): Østjylland (DK042)
Land: Danmark
3.1.3.
Varighed
Startdato: 22/08/2025
3.1.5.
Generelle oplysninger
Reserveret deltagelse:
Deltagelse uden forbehold.
Udbuddet er omfattet af aftalen om offentlige udbud (GPA): ja
3.1.6.
Udbudsdokumenter
Sprog, som udbudsdokumenterne er officielt tilgængelige på: dansk
3.1.7.
Udbudsvilkår
Udførelsen af kontrakten skal ske inden for rammerne af programmer for beskyttet beskæftigelse: Nej
3.1.8.
Teknikker
Rammeaftale:
Ingen rammeaftale
Oplysninger om det dynamiske indkøbssystem:
Intet dynamisk indkøbssystem
3.1.9.
Yderligere oplysninger, mægling og gennemgang
Organisation med ansvar for klager: Klagenævnet for Udbud
Organisation, der leverer supplerende oplysninger om udbudsproceduren: SILKEBORG FORSYNING A/S
Organisation, der leverer yderligere oplysninger om klageprocedurerne: Konkurrence- og Forbrugerstyrelsen
8. Organisationer
8.1.
ORG-0001
Officielt navn: SILKEBORG FORSYNING A/S
Registreringsnummer: 31935520
Postadresse: Tietgensvej 3
By: Silkeborg
Postnummer: 8600
Landsdel (NUTS): Østjylland (DK042)
Land: Danmark
Enhed: Steffan Vaaben
Telefon: +45 21282564
Denne organisations roller:
Køber
Organisation, der leverer supplerende oplysninger om udbudsproceduren
8.1.
ORG-1000
Officielt navn: Comdia ApS
Registreringsnummer: 33501404
Postadresse: Lindvedvej 73
By: Odense S
Postnummer: 5260
Landsdel (NUTS): Fyn (DK031)
Land: Danmark
Telefon: +45 7199 3672
Denne organisations roller:
TED eSender
8.1.
ORG-1001
Officielt navn: Klagenævnet for Udbud
Registreringsnummer: 37795526
Postadresse: Nævnenes Hus, Toldboden 2
By: Viborg
Postnummer: 8800
Landsdel (NUTS): Vestjylland (DK041)
Land: Danmark
Telefon: +45 7240 5600
Denne organisations roller:
Organisation med ansvar for klager
8.1.
ORG-1002
Officielt navn: Konkurrence- og Forbrugerstyrelsen
Registreringsnummer: 10294819
Postadresse: Carl Jacobsens Vej 35
By: Valby
Postnummer: 2500
Landsdel (NUTS): Københavns omegn (DK012)
Land: Danmark
Telefon: +45 4171 5000
Denne organisations roller:
Organisation, der leverer yderligere oplysninger om klageprocedurerne
Bekendtgørelsens ID: 0606109e-5677-466f-a3bd-f91a9474bcba - 01
Formulartype: Planlægning
Bekendtgørelsestype: Forhåndsmeddelelse eller vejledende periodisk bekendtgørelse, der kun er anvendt til informationsformål
Bekendtgørelsesundertype: 4
Afsendelsesdato for bekendtgørelsen: 04/08/2025 15:11:08 (UTC+02:00) østeuropæisk tid, centraleuropæisk sommertid
Bekendtgørelsens officielle sprog: dansk
Bekendtgørelsesnummer: 513697-2025
EUT-S-nummer: 149/2025
Offentliggørelsesdato: 06/08/2025
Den påtænkte dato for offentliggørelse af en udbudsbekendtgørelse inden for denne procedure: 05/08/2025