« Tilbage til oversigten over alle licitationer


153/2025
528540-2025 - Resultater
Danmark – Rådgivning i forbindelse med infrastruktur – Kørestrømsfornyelse Jægersborg-Holte
OJ S 153/2025 12/08/2025
Bekendtgørelse om indgåede kontrakter eller koncessionstildeling – standardordningen
Tjenesteydelser
1. Køber
1.1.
Køber
Officielt navnBanedanmark
E-mailXDMIC@BANE.dk
Køberens retlige statusCentral regeringsmyndighed
Den ordregivende myndigheds aktivitetGenerelle offentlige tjenesteydelser
Den ordregivende enheds aktiviteterJernbanetjenester
2. Procedure
2.1.
Procedure
TitelKørestrømsfornyelse Jægersborg-Holte
BeskrivelseUdbuddet gennemføres i henhold til kvalifikationsordning for teknisk rådgivning, jf. udbudsbekendt-gørelse 2017/S 027-048323, som et begrænset udbud. Kontrakten omfatter i hovedtræk følgende opgaver; Rådgivers skal levere ydelser i Projekteringsfasen, Udførelsesfasen og Afslutningsfasen. Rådgiver skal opdatere og/eller om projektere det eksisterende færdige udbudsmateriale for delstrækningen Jægersborg – Holte (Jæt – Hot), udarbejdet under den seneste rådgivning for strækningen Østerport – Holte, herunder tilhørende bilag. Formålet er at genbesøge det allerede godkendte materiale og tilpasse det til de aktuelle forhold, herunder at sikre fremtidig forsyning af S-togene ved etablering af en ekstra forstærkningsleder til hvert af hovedsporerne på hele projektets strækning.
Identifikator for procedurenb54f3210-2aa8-407d-8935-c162a2dc7db7
Intern IDH1186_01
UdbudsprocedureBegrænset
Proceduren er en hasteprocedurenej
2.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 71311300 Rådgivning i forbindelse med infrastruktur
Supplerende klassifikation (cpv): 71311000 Rådgivning i forbindelse med bygge- og anlægsarbejder
2.1.2.
Udførelsessted
PostadresseCarsten Niebuhrs Gade 43  
ByKøbenhavn V
Postnummer1577
Landsdel (NUTS)Byen København (DK011)
LandDanmark
2.1.3.
Værdi
Anslået værdi eksklusiv moms8 000 000,00 DKK
2.1.4.
Generelle oplysninger
Indkaldelse af tilbud er afsluttet
Retsgrundlag
Direktiv 2014/25/EU
5. Delkontrakt
5.1.
DelkontraktLOT-0000
TitelKørestrømsfornyelse Jægersborg-Holte
BeskrivelseUdbuddet gennemføres i henhold til kvalifikationsordning for teknisk rådgivning, jf. udbudsbekendt-gørelse 2017/S 027-048323, som et begrænset udbud. Kontrakten omfatter i hovedtræk følgende opgaver; Rådgivers skal levere ydelser i Projekteringsfasen, Udførelsesfasen og Afslutningsfasen. Rådgiver skal opdatere og/eller om projektere det eksisterende færdige udbudsmateriale for delstrækningen Jægersborg – Holte (Jæt – Hot), udarbejdet under den seneste rådgivning for strækningen Østerport – Holte, herunder tilhørende bilag. Formålet er at genbesøge det allerede godkendte materiale og tilpasse det til de aktuelle forhold, herunder at sikre fremtidig forsyning af S-togene ved etablering af en ekstra forstærkningsleder til hvert af hovedsporerne på hele projektets strækning.
Intern IDH1186_01
5.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 71311300 Rådgivning i forbindelse med infrastruktur
Supplerende klassifikation (cpv): 71311000 Rådgivning i forbindelse med bygge- og anlægsarbejder
5.1.2.
Udførelsessted
PostadresseCarsten Niebuhrs Gade 43  
ByKøbenhavn V
Postnummer1577
Landsdel (NUTS)Byen København (DK011)
LandDanmark
5.1.5.
Værdi
Anslået værdi eksklusiv moms8 000 000,00 DKK
5.1.6.
Generelle oplysninger
Udbuddet er omfattet af aftalen om offentlige udbud (GPA)nej
5.1.10.
Tildelingskriterier
Kriterium
TypeKvalitet
NavnNøglepersoner
BeskrivelseEvalueringen af underkriterium I ’Nøglepersoner’ foretages på baggrund af de fremsendte CV’er
Kategori for tildelingskriteriet vægtVægtning (procentdel, præcis)
Tildelingskriterium talværdi60,00
Kriterium
TypeKvalitet
NavnOrganisation
BeskrivelseEvalueringskriterie II’s vægtning; Evalueringen af underkriterium II ’Organisation’ foretages på baggrund af det fremsendte organisati onsdiagram og den tilhørende organisationsbeskrivelse. Ved evalueringen vil der blive lagt positivt vægt på, i hvor høj grad tilbudsgiver redegøre for følgende; • at den tilbudte organisation samlet har tilstrækkelig kompetence og viden (herunder fra 1,5 kV DC kørestrømsanlæg på jernbaneprojekter) indenfor alle de relevante fagområder der er omfattet af kon trakten • viser at organisationen har en klar rolle – og ansvarsfordeling og samt klare og tydelige kommunika tionslinjer, der understøtter samarbejdet med Bygherres organisation og øvrige interessenter. • hvordan Tilbudsgiver kan sikre robusthed igennem hele projektet under fraværsperioder såsom ferie, ved frafald, opsigelser, sygdom og lignende. Eksempelvis ved visning af hvem der er stedfortrædere. • viser at der er forståelse for de tidsmæssigt vigtigste milepæle i tidsstyringen af bygherres projekt
Kategori for tildelingskriteriet vægtVægtning (procentdel, præcis)
Tildelingskriterium talværdi40,00
5.1.15.
Teknikker
Rammeaftale
Ingen rammeaftale
Oplysninger om det dynamiske indkøbssystem
Intet dynamisk indkøbssystem
Elektronisk auktionnej
5.1.16.
Yderligere oplysninger, mægling og gennemgang
Organisation med ansvar for klagerKlagenævnet for Udbud
Oplysninger om klagefrister: Ved et udbud med prækvalifikation efter udbudsloven, ved forsyningsvirksomhedsdirektivet eller tilbudsloven skal en klage over ikke at være blevet prækvalificeret indgives inden for 20 kalenderdage. Dette er regnet fra dagen efter ordregivers afsendelse af underretning om prækvalifikation. Andre klager over udbud eller beslutninger, f.eks. tildeling af kontrakter, omfattet af udbudslovens afsnit II eller III eller forsyningsvirksomhedsdirektivet skal indgives 45 kalenderdage regnet fra dagen efter ordregiverens offentliggørelse af en bekendtgørelse i EU-Tidende om indgåelse af kontrakt. Hvis klagen handler om overtrædelser af tilbudsloven eller udbudslovens §§ 191 og 192, er klagefristen på 45 kalenderdage regnet fra dagen efter ordregiverens underretning om tildelingsbeslutningen. Klager over indgåelse af rammeaftale efter udbudsloven (afsnit II, III og §§ 191 og 192), forsyningsvirksomhedsdirektivet eller tilbudsloven skal være indgivet til klagenævnet inden 6 måneder regnet fra dagen efter ordregiverens underretning om tildelingsbeslutningen. Klager over indgåelse af en kontrakt baseret på en rammeaftale med genåbning af konkurrence eller et dynamisk indkøbssystem omfattet af udbudslovens afsnit II eller III eller forsyningsvirksomhedsdirektivet skal være indgivet til klagenævnet inden 30 kalenderdage regnet fra dagen efter ordregiverens underretning om tildelingsbeslutningen. Klager over en ordregivers beslutning om at videreføre en kontrakt (udbudslovens § 185, stk. 2) skal indgives til klagenævnet inden 20 kalenderdage regnet fra dagen efter, at ordregiveren har offentliggjort sin beslutning (udbudslovens § 185, stk. 2, 3. pkt.). Har ordregiveren fulgt proceduren i lov om Klagenævnet for Udbud § 4, skal en klage over, at ordregiveren i strid med udbudsdirektivet eller forsyningsvirksomhedsdirektivet har indgået en kontrakt uden forudgående offentliggørelse af en udbudsbekendtgørelse indgives til klagenævnet inden 30 kalenderdage regnet fra dagen efter ordregiverens offentliggørelse af en bekendtgørelse i EU-Tidende om indgåelse af kontrakt.
Organisation, der leverer oplysninger om den generelle lovgivningsramme angånde skatter på det sted, hvor kontrakten skal udføresKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
Organisation, der leverer supplerende oplysninger om udbudsprocedurenBanedanmark
Organisation, der sikrer adgang til udbudsdokumenterne offlineBanedanmark
Organisation, hvis budget anvendes til at betale for kontraktenBanedanmark
Organisation, der udfører betalingenBanedanmark
Organisation, der underskriver kontraktenBanedanmark
6. Resultater
Værdien af alle kontrakter tildelt i denne bekendtgørelse8 000 000,00 DKK
6.1.
Resultat delkontrakt-IDLOT-0000
Status for udvælgelse af vinderDer er udvalgt mindst én vinder.
6.1.2.
Oplysninger om vinderne
Vinder
Officielt navnSystra Danmark A/S
Tilbud
Tilbud – Identifikator392435
ID for delkontrakt eller gruppe af delkontrakterLOT-0000
Værdien af tilbuddet8 000 000,00 DKK
Tilbuddet er et alternativt tilbudnej
Produktets eller tjenesteydelsens oprindelseslandDanmark
UnderentrepriseNej
Kontraktoplysninger
Identifikator for kontrakten392435
TitelKørestrømsfornyelse Jægersborg-Holte Teknisk rådgivning
Dato for indgåelse af kontrakten01/07/2025
Oplysninger om EU-midler
Organisation, der underskriver kontraktenBanedanmark
6.1.4.
Statistiske oplysninger
Resumé af de klager som køberen har modtaget
Antal klagere0
Modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse
Type modtagne indgivelserTilbud
Antal modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse1
8. Organisationer
8.1.
ORG-0001
Officielt navnBanedanmark
Registreringsnummer18632276
AfdelingDanmark
PostadresseCarsten Niebuhrs Gade 43
ByKøbenhavn V
Postnummer1577
Landsdel (NUTS)Byen København (DK011)
LandDanmark
EnhedDamir Memic
E-mailXDMIC@BANE.dk
Telefon+45 82340000
Internetadressehttps://www.bane.dk/
Denne organisations roller
Køber
Organisation, der leverer supplerende oplysninger om udbudsproceduren
Organisation, der sikrer adgang til udbudsdokumenterne offline
Organisation, der underskriver kontrakten
Organisation, hvis budget anvendes til at betale for kontrakten
Organisation, der udfører betalingen
8.1.
ORG-0002
Officielt navnKlagenævnet for Udbud
Registreringsnummer37795526
PostadresseNævnenes Hus, Toldboden 2
ByViborg
Postnummer8800
Landsdel (NUTS)Østjylland (DK042)
LandDanmark
Telefon+45 72405600
Denne organisations roller
Organisation med ansvar for klager
8.1.
ORG-0003
Officielt navnKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
Registreringsnummer10294819
PostadresseCarl Jacobsens Vej 35
ByValby
Postnummer2500
Landsdel (NUTS)Byen København (DK011)
LandDanmark
E-mailkfst@kfst.dk
Telefon+45 41715000
Internetadressehttp://www.kfst.dk
Denne organisations roller
Organisation, der leverer oplysninger om den generelle lovgivningsramme angånde skatter på det sted, hvor kontrakten skal udføres
8.1.
ORG-0004
Officielt navnSystra Danmark A/S
Den økonomiske operatørs størrelseMellemstor virksomhed
Registreringsnummer26048494
PostadresseKay Fiskers Plads 10
ByKøbenhavn S
Postnummer2300
Landsdel (NUTS)Københavns omegn (DK012)
LandDanmark
Denne organisations roller
Tilbudsgiver
Vinder af disse delkontrakterLOT-0000
8.1.
ORG-0005
Officielt navnMercell Holding ASA
Registreringsnummer980921565
PostadresseAskekroken 11
ByOslo
Postnummer0277
Landsdel (NUTS)Oslo (NO081)
LandNorge
EnhedeSender
Telefon+47 21018800
Fax+47 21018801
Internetadressehttp://mercell.com/
Denne organisations roller
TED eSender
Oplysninger om bekendtgørelsen
Bekendtgørelsens IDa49eed48-32a5-4690-a46d-1821bd97351e  -  01
FormulartypeResultater
BekendtgørelsestypeBekendtgørelse om indgåede kontrakter eller koncessionstildeling – standardordningen
Bekendtgørelsesundertype30
Afsendelsesdato for bekendtgørelsen11/08/2025 10:44:06 (UTC+00:00) vesteuropæisk tid, GMT
Dato for afsendelse af bekendtgørelsen (eSender)11/08/2025 11:30:46 (UTC+00:00) vesteuropæisk tid, GMT
Bekendtgørelsens officielle sprogdansk
Bekendtgørelsesnummer528540-2025
EUT-S-nummer153/2025
Offentliggørelsesdato12/08/2025

« Tilbage til oversigten over alle licitationer